dystrybucja oraz serwis pomp przemysłowych

Pompy do paliw i lekkich produktów naftowych TUTHILL

 

Jest to grupa pomp zasilana silnikami małej mocy, przeznaczona do produktów o lepkościach do 3000 cP. Mogą być zastosowane do wypompowywania produktów z beczek lub zbiorników. Często stosowane w komplecie z rurą ssącą, przepływomierzem oraz przewodem tłocznym z pistoletem dozującym.

Napęd stanowi silnik prądu stałego 12V lub 24 V, a także w wersjach pomp skrzydełkowych, silnik prądu zmiennego 230 V. Silniki wykonane są w wersji Ex i z zabezpieczeniem termicznym przed przeciążeniem.

Ich wspólną cechą jest niskie ciśnienie tłoczenia (0,96 do 1,38 bar) i przeznaczenie do pracy okresowej po ok. 30 minut/cykl. Są stosowane głównie do lekkich produktów naftowych takich jak nafta, czy olej napędowy, a także benzyna i rozpuszczalniki (pompa łopatkowa), za wyjątkiem pompy membranowej mogącej pracować również z produktami o wyższej lepkości, w tym również, z olejami przepracowanymi.
Przeciwskazania, to woda i płyny uwodnione oraz środki chemiczne takie jak kwasy, czy ługi. 

Zastosowaniem typowym jest pompowanie beznyny i oleju napędowego z beczek i większych, przewoźnych pojemników do zbiorników pojazdów i maszyn drogowych. Najbardziej rozpowszechnione są w budownictwie drogowym, rolnictwie i transporcie.
Układ pompowy można wyposażyć również w filtr odwadniający i usuwający zanieczyszczenia mechaniczne o rozmiarach  większych niż 10 lub 30 mikrometrów.