dystrybucja oraz serwis pomp przemysłowych

Linki do producentów

 

Firma EKOHELP jest wieloletnim przedstawicielem w Polsce uznanych światowych producentów pomp przemysłowych:

 


Pompy membranowe ARO
z napędem pneumatycznym nie marznące i nie wymagające smarowania, o wydajnościach od 17 do 1040 l/min i ciśnieniach do 8,3 bar o uniwersalnym zastosowaniu. W zależności od pompowanego medium pompy ARO wykonane są z tworzyw oraz metali. W ofercie także osprzęt: tłumiki pulsacji, liczniki cykli pracy oraz inne akcesoria.

Pompy ARO tłokowe/nurnikowe pneumatyczne, wysokociśnieniowe o przełożeniach od 1:1 do 65:1 oraz zestawy wyciskające/ekstruzyjne do farb graficznych, past i uszczelniaczy, a także do natrysku farb i klejów i innych środków, dostępne również pompy tłoczkowe z napędem hudraulicznym.

Pneumatyczne pompy Ingersoll-Rand/ARO wirnikowe/sanitarne zanurzeniowe, głównie żeliwne o wydajnościach do 800 l/min i ciśnieniach do 7 bar.

Silniki pneumatyczne Ingersoll Rand - silniki pneumatyczne łopatkowe i tłokowe o mocy od 0.1 do 30 kM i ciśnieniach do zasilania do 6.2 bar

Pompy specjalne

 

 


Pompy krzywkowe SSP z napędem głównie elektrycznym wykonane przede wszystkim ze stali nierdzewnej 316L, a także żeliwne o wydajnościach do 180 i wyjątkowo nawet do 680 m3/h i ciśnieniach do 20 bar.

 

 


Pompy dozujące EURALCA membranowe i tłokowe z regulowaną wydajnością od 3 do 1550 l/h, ciśnieniu do 30 bar, a także zestawy dozujące.

 


Pompy ślimakowe WANGEN do szlamów i innych produktów o szerokim zakresie lepkości nawet pow. 1 000 000 cP, ciśnieniach do 48 bar i wydajnościach od 0,1 do 400 m3/h.

 


Pompy TUTHILL
do paliw i lekkich produktów naftowych, specjalistyczne łopatkowe i membranowe, głównie beczkowe i do zbiorników z silnikiem elektrycznym 12 V, 24V i 110 V i 230 V, a także zestawy z przepływomierzami.

 

Pompy lamelowe duńskiej firmy JS Proputec A/S o wyjątkowej konstrukcji, innowacyjne, do najcięższych zastosowań. Są to pompy wyporowe, wolnoobrotowe (10 do 40 obr/min) o wydajnościach od 10 do nawet 200 m3/godz i ciśnieniach tłoczenia do 10 bar.

Lekkie, małogabarytowe pompy tworzywowe włoskiej firmy Micon do dozowania chemikaliów w szerokim zakresie własności fizykochemicznych. Główne zastosowanie to stacje uzdatniania wód, oczyszczalnie ścieków, baseny i inne procesy technologiczne. Wydajności maks. do 50 l/h, a ciśnienia maks. do 15 bar. 

 

 

Zeilfelder - pompy zębate o zazębieniu zewnętrznym i krzywkowe-tłokowe o wysokiej sprawności do najtrudniejszych aplikacji.


Firma EKOHELP prowadzi autoryzowany serwis wymienionych powyżej producentów. Dokonujemy napraw gwarancyjnych oraz pogwarancyjnych. Dysponujemy oryginalnymi częściami zamiennymi do oferowanych pomp.

 

 

 


Ponadto w naszej ofercie można znaleźć urządzenia, głównie pompy membranowe oraz tłokowe, a także części zamienne do nich pozostałych producentów: Sand Piper, Debem/Boxer, Depa, Versa-Matic, Wilden, Flotronic, Blagdon, Graco, Lincoln, Argal i innych.