dystrybucja oraz serwis pomp przemysłowych

Pompy śrubowe WANGEN - rotacyjne

WANGEN to pochodząca z Niemiec firma posiadająca wieloletnie tradycje w produkcji pomp śrubowych, która osiągnęła jedno z czołowych miejsc w swojej branży w Europie.

Produkty Wangen należą do grupy wyporowych. Łączą w sobie zalety, jakimi wyróżniają się pompy transferowe (np. wysoka wydajność) używane do transportowania zatężonych szlamów oraz pompy dozujące (np. przemysł spożywczy).

Wyróżnikiem prezentowanych pomp śrubowych jest między innymi modułowa, blokowa budowa, w której układ silnik-reduktor połączony jest bezpośrednio z elementem roboczym poprzez łącznik (wał cardana). W przypadku modeli o większych gabarytach do podparcia wału wykorzystywany jest kozioł łożyskowy, który odciąża zespół napędowy.

Samozasysające pompy śrubowe WANGEN mają możliwość zmiany kierunku obrotów, a ponadto dostępnych jest kilka wersji wykonania z podajnikiem ślimakowym oraz zasobnikiem.

Mechaniczne uszczelnienie wału (pojedyncze lub podwójne) wykazuje się dużą odpornością na zużycie.


Pompy śrubowe Wangen - zalety:

  • wysoka sprawność,
  • szeroki zakres lepkości obsługiwanych płynów (1 do 1 000 000 cP, a nawet więcej),
  • zakres wydajności w przedziale 0,1 do 400 m3/h w ciśnieniach 1-48 bar przy nawet 50% zawartości ciał stałych (również ściernych),
  • wolnoobrotowe pompy wyporowe oferujące niewielkie prędkości przemieszczania płynów znajdują doskonałe zastosowanie w przypadku płynów wrażliwych na uszkodzenia ich struktury, pozwalając ponadto na transport dużych elementów (np. całych owoców) nie uszkadzając ich,
  • równomierny wypływ płynów (niemal bezpulsacyjny) w dużym zakresie ciśnień, prędkości obrotowych przy zachowaniu bardzo dobrej sprawności.

Główne wykorzystania:
Pompy śrubowe są wykorzystywane w przemyśle: garbarskim, chemicznym i biochemicznym, cukrowniczym, papierniczym, tłuszczowym, przemyśle produkcji drożdży spożywczych, napojów, browarnictwie, rolnictwie, oczyszczalniach ścieków, mleczarniach, piekarniach i innych.
Produkcja: sosów, ciast, win, majonezu, ketchup'u, karmy dla psów i kotów i wiele innych.

Najpowszechniejsze produkty: papka celulozowa, powidła, dżemy, drożdże, szlamy z oczyszczalni ścieków, szlamy węglowe, odpady w procesach garbowania skór, odwodnione szlamy spod pras filtracyjnych, mieszanki mięsne przy produkcji konserw i pokarmów dla zwierząt domowych, bloki tłuszczu (masło, smalec, łój) przy produkcji ciastek oraz słodyczy.

pompy ślimakowe typu KL-RX Triplex

pompy ślimakowe typu GL-50S

pompy ślimakowe typu GL-30S

pompy ślimakowe typu KL-RF

pompy ślimakowe typu KL-RS

pompy ślimakowe typu KL-S

pompy ślimakowe typu KB20-R

pompy ślimakowe typu KB20-SL

pompy ślimakowe typu KB20-S

pompy ślimakowe typu 6.2 / 10.2