Zawory sterujące/zwrotne Alfa Laval: precyzja w kontroli przepływu i bezpieczeństwo instalacji
Zawory sterujące/zwrotne Alfa Laval to niezbędne komponenty higienicznych instalacji produkcyjnych, umożliwiające precyzyjną kontrolę przepływu cieczy i gazów oraz zapobiegające niepożądanym zjawiskom, takim jak przepływ wsteczny, skoki ciśnienia czy uderzenia hydrauliczne. Chronią procesy przed przestojami, a wyposażenie linii przed uszkodzeniami.
Zapewnij niezawodny i bezpieczny przepływ w swojej instalacji z profesjonalnymi zaworami sterującymi i zwrotnymi Alfa Laval. A jeśli potrzebny serwis - zadzwoń po serwis Ekohelp!
Spis treści:
Sprawdź korzyści zaworów sterujących/zwrotnych Alfa Laval
Poznaj budowę, działanie i rodzaje zaworów sterujących/zwrotnych Alfa Laval
Dowiedz się, gdzie stosowane są zawory sterujące/zwrotne Alfa Laval
Sprawdź korzyści zaworów sterujących/zwrotnych Alfa Laval
Analizując cechy dostępnych na rynku zaworów sterujących/zwrotnych, warto postawić na wartości dostarczane przez zawory Alfa Laval:
Precyzyjna kontrola przepływu: Zapewniają dokładne sterowanie natężeniem przepływu, ciśnieniem, temperaturą i innymi parametrami procesów, co prowadzi do optymalizacji wydajności produkcji, obniżenia zużycia surowców i energii oraz utrzymania wysokiej jakości produktu.
Ochrona instalacji: Zapobiegają odwróceniu przepływu medium, a tym samym chronią pompy, rurociągi i inne urządzenia przed uszkodzeniem. Chronią instalację przed skutkami nadciśnienia, takimi jak wybuchy czy rozszczelnienia.
Bezpieczeństwo procesu: Niezawodne działanie zaworów Alfa Laval minimalizuje ryzyko awarii i przestojów, co przekłada się na ciągłość produkcji i zmniejszenie strat. Zapewniają stabilny poziom ciśnienia CO2 w zbiornikach lub naczyniach procesowych poprzez dostarczanie gazu i/lub
odprowadzanie jego nadmiaru.
Wysoka higiena: Zaprojektowane z myślą o minimalizacji ryzyka zanieczyszczenia medium, co jest szczególnie ważne w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Samoczyszczące się konstrukcje ułatwiają mycie zaworów.
Poznaj budowę, działanie i rodzaje zaworów sterujących/zwrotnych Alfa Laval
Zawory sterujące/zwrotne Alfa Laval różnią się budową w zależności od rodzaju, ale ogólne zasady są podobne. Każdy zawór składa się z korpusu, przez który przepływa medium. Wewnątrz umiejscowiony jest element regulacyjny w postaci grzybka, membrany czy lekkiej kuli polipropylenowej, który reguluje przepływ. Zawory otwierają się i zamykają pod wpływem zmiany ciśnienia przepływającej cieczy lub gazu. W zaworze zwrotnym sprężyna oddziałująca na gniazdo zaworu utrzymuje zamknięty zawór do momentu, kiedy ciśnienie medium na wlocie przekroczy siłę sprężyny. Gdy pojawia się przepływ wsteczny, wyższe ciśnienie wywierane z jednej strony zmusza mechanizm zaworu do zamknięcia, odcinając przepływ płynu procesowego lub gazu.
Dostępne typy zaworów sterujących/zwrotnych Alfa Laval: zawór zwrotny, zawór odpowietrzający, wyłącznik próżniowy.
Dowiedz się, gdzie stosowane są zawory sterujące/zwrotne Alfa Laval
Zawory sterujące/zwrotne Alfa Laval znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle chemicznym, spożywczym i napojowym, kosmetycznym, browarnictwie i mleczarstwie czy w przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym, gdzie wymagany jest bardzo wysoki stopień higieny. Zawory odpowietrzające często stosowane są w systemach CiP.