dystrybucja oraz serwis pomp przemysłowych

Pompy do paliw i lekkich produktów naftowych TUTHILL

 

serwis pomp tuthill
sprzedaż pomp tuthill

Prowadzimy sprzedaż pomp Tuthill do paliw i lekkich produktów naftowych. Jest to grupa pomp zasilana silnikami małej mocy, przeznaczona do produktów o lepkościach do 3000 cP. Urządzenia te mogą być zastosowane do wypompowywania produktów z beczek lub zbiorników. Często stosowane w komplecie z rurą ssącą, przepływomierzem oraz przewodem tłocznym z pistoletem dozującym. Dodatkową działalnością naszej firmy jest profesjonalny serwis pomp Tuthill obejmujący ich konserwację, naprawy itp.

Napęd stanowi silnik prądu stałego 12V lub 24 V, a także w wersjach pomp skrzydełkowych, silnik prądu zmiennego 230 V. Silniki wykonane są w wersji Ex i z zabezpieczeniem termicznym przed przeciążeniem.

Ich wspólną cechą jest niskie ciśnienie tłoczenia (0,96 do 1,38 bar) i przeznaczenie do pracy okresowej po ok. 30 minut/cykl. Pompy Tuthill są stosowane głównie do lekkich produktów naftowych takich jak nafta, czy olej napędowy, a także benzyna i rozpuszczalniki (pompa łopatkowa), za wyjątkiem pompy membranowej mogącej pracować również z produktami o wyższej lepkości, w tym również, z olejami przepracowanymi.
Przeciwskazania, to woda i płyny uwodnione oraz środki chemiczne takie jak kwasy, czy ługi. 

Prowadzimy sprzedaż pomp Tuthill, dla których typowym zastosowaniem jest pompowanie benzyny i oleju napędowego z beczek i większych, przewoźnych pojemników do zbiorników pojazdów i maszyn drogowych. Najbardziej rozpowszechnione są w budownictwie drogowym, rolnictwie i transporcie.
Układ pompowy można wyposażyć również w filtr odwadniający i usuwający zanieczyszczenia mechaniczne o rozmiarach  większych niż 10 lub 30 mikrometrów.  

Naszym Klientom oferujemy także serwis pomp Tuthill. Proponujemy pełną obsługę serwisową w ramach gwarancji i po jej zakończeniu. Prace realizujemy zarówno w naszym warsztacie, jak i w siedzibie Klienta.